chirurgia plastyczna dr kulicki

Lifting twarzy – face lift

Twarz jest wizytówką każdego człowieka i pierwszym z elementów wyglądu, na który zwracamy uwagę w kontaktach z innymi. Młoda kojarzy się z wigorem i energią witalną, starsza – wydaje się zmęczona życiem. Mimo że zmarszczki są czymś normalnym i prędzej czy później dosięgną każdego, nie ma nic złego w tym, że wiele osób chciałoby przedłużyć młody wygląd swojej twarzy.

lifting twarzyLifting twarzy to jeden z najbardziej skomplikowanych, ale jednocześnie najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Polega na zredukowaniu tkanki w środkowej oraz dolnej części twarzy i szyi. Podczas operacji lekarz naciąga skórę, a także nacina i delikatnie przesuwa powięź osłaniającą mięśnie w tych częściach twarzy, w których straciła ona sprężystość. Nacięcia wykonuje się w mało widocznych miejscach (skroń, ucho, za uchem). Po zabiegu twarz wygląda naturalnie i nie traci swojej mimiki.

Wskazania:

  • względy estetyczne – niedoskonałości w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi głębokimi zmarszczkami lub bruzdami.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
  • infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:

Pacjent, który zostanie zakwalifikowany do zabiegu, powinien przejść wstępne badania pozwalające na ocenę stanu skóry, między innymi pod względem jej elastyczności, a także stanu głębszych tkanek i szkieletu kostnego. Należy także wykonać podstawowe badania ogólne, zlecone przez lekarza. Na co najmniej 6 tygodni przed planowanym zabiegiem powinno się odstawić palenie tytoniu oraz przyjmowanie leków mogących mieć wpływ na rozrzedzenie krwi, takich jak aspiryna.

Po zabiegu:

Tuż po zabiegu twarz zabezpieczana jest bandażami, które mają za zadanie zapobieganie powstawaniu obrzęków i zasinień. Przez kilka pierwszych dni w pozycji leżącej głowa powinna spoczywać na podwyższeniu. Na początku zaleca się zrezygnowanie z noszenia ubrań zakładanych przez głowę. Po tygodniu, kiedy zdjęte zostają szwy, można wrócić do codziennych zajęć, unikając forsowania się i picia alkoholu (2 tygodnie po zabiegu). W okresie rekonwalescencji należy unikać wystawiania twarzy na słońce.

Ważne informacje w pigułce:

Czas zabiegu:

180-240 min

Wizyty kontrolne:

7, 10 doba, 3 miesiące

Znieczulenie:

sedacja dożylna lub ogólne

Rekonwalescencja:

2 tygodnie

Zakres cenowy:

od 19 000 zł

Lifting twarzy przed i po:

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, napisz do nas lub zadzwoń: 501-081-018.

  Start typing and press Enter to search