chirurgia plastyczna dr kulicki

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna do dyscyplina skoncentrowana na poprawie jakości życia pacjentów i zwiększeniu ich satysfakcji z własnego wyglądu. Dział medycyny obejmuje zarówno działania zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i zabiegi usuwające różnego rodzaju niedoskonałości powstałe z wiekiem czy na skutek czynników zewnętrznych i wewnętrznych, np. niedobór snu, zła dieta, używki, zanieczyszczenie środowiska. Dzięki skutecznym zabiegom medycyny estetycznej można zwalczyć szereg defektów estetycznych, które wpływają negatywnie na samopoczucie i komfort psychiczny pacjentów. Najczęstsze problemy to: zmarszczki, przebarwienia, wiotkość w obrębie twarzy i ciała.

Skuteczne zabiegi ujędrniające i odmładzające

W Klinice wykonywane są następujące zabiegi odmładzające:

  • Toksyna botulinowa (inaczej botoks) polega na wprowadzeniu w mięśnie mimiczne specjalnego preparatu, który blokuje przesyłanie impulsów nerwowych do mięśni. W ten sposób dochodzi do rozluźnienia tkanek (dzięki ograniczeniu nadmiernej pracy mięśni), napięcia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ jest bezpieczny (nie wpływa na obszary poza miejscem zabiegowym), krótki, nie wymaga specjalnego przygotowania, a przy tym daje spektakularne efekty. Zabieg odmładzający wygładza kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki na czole oraz lwie zmarszczki. Toksyna botulinowa rekomendowana jest pacjentom z pierwszymi oznakami starzenia. To również świetny zabieg profilaktyczny, ponieważ skutecznie zapobiega powstawaniu zmarszczek. Botoks polecany jest młodym osobom po 20. roku życia, o intensywnej mimice twarzy.
  • Mezoterapia igłowa to doskonały zabieg ujędrniający i odmładzający, który poprawia kondycję i wygląd skóry. Redukuje zmarszczki i przebarwienia, poprawia napięcie i sprężystość skóry oraz nawilża i odżywia. Dzięki temu twarz wygląda świeżo, zdrowo i promiennie. W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej w głąb skóry aplikuje się substancje lecznicze, które regenerują, odmładzają i opóźniają proces starzenia. Terapia skierowana jest do osób w każdym wieku.
  • Mezoterapia bezigłowa to całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny zabieg medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych przy pomocy specjalnego urządzenia generującego prąd o wysokiej częstotliwości. Mezoterapia bezigłowa poprawia elastyczność, jędrność i nawilżenie skóry, działa przeciwzmarszczkowo, a także rozjaśnia cerę. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, którzy chcą odmłodzić skórę, poprawić jej napięcie, usunąć drobne zmarszczki oraz zmniejszyć oznaki starzenia.

Zapraszam!

Start typing and press Enter to search