chirurgia plastyczna dr kulicki

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna do dyscyplina skoncentrowana na poprawie jakości życia pacjentów i zwiększeniu ich satysfakcji z własnego wyglądu. Dział medycyny obejmuje zarówno działania zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i zabiegi usuwające różnego rodzaju niedoskonałości powstałe z wiekiem czy na skutek czynników zewnętrznych i wewnętrznych, np. niedobór snu, zła dieta, używki, zanieczyszczenie środowiska. Dzięki skutecznym zabiegom medycyny estetycznej można zwalczyć szereg defektów estetycznych, które wpływają negatywnie na samopoczucie i komfort psychiczny pacjentów. Najczęstsze problemy to: zmarszczki, przebarwienia, wiotkość w obrębie twarzy i ciała.

Skuteczne zabiegi ujędrniające i odmładzające

W Klinice wykonywane są następujące zabiegi odmładzające:

  • Toksyna botulinowa (inaczej botoks) polega na wprowadzeniu w mięśnie mimiczne specjalnego preparatu, który blokuje przesyłanie impulsów nerwowych do mięśni. W ten sposób dochodzi do ich rozluźnienia i wygładzenia zmarszczek. Zabieg odmładzający wygładza kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki na czole oraz lwie zmarszczki.
  • Mezoterapia igłowa lub bezigłowa to doskonały zabieg ujędrniający i odmładzający, który poprawia kondycję i wygląd skóry. Redukuje zmarszczki i przebarwienia, poprawia napięcie i sprężystość skóry oraz nawilża i odżywia.

Start typing and press Enter to search