chirurgia plastyczna dr kulicki

Odsysanie tkanki tłuszczowej – liposukcja

Szczupłe ciało to dla wielu osób warunek konieczny, aby czuć się dobrze i atrakcyjnie. Odchudzanie wymaga wielkiej determinacji i silnej woli, a mimo to niestety nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzone efekty. Niepowodzenia w tej kwestii bywają demotywujące, dlatego oprócz diety i ćwiczeń warto zastanowić się nad zabiegiem liposukcji, czyli odsysania tłuszczu.

odsysanie tłuszczu - liposukcjaTo zabieg niwelujący niedoskonałości figury, który polega na równomiernym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele, na przykład z brzucha, ud, bioder czy pośladków. Tłuszcz jest usuwany za pomocą kaniuli (metalowej rurki), poprzez zasysanie. Metody liposukcji mogą być podzielone ze względu na ilość wtryskiwanego płynu i mechanizm, w którym pracuje kaniula. Jednorazowo w sposób bezpieczny można usunąć maksymalnie 3-4 litry tłuszczu.

Pamiętajmy jednak, że liposukcja to nie sposób na odchudzanie. To możliwość modelowanie sylwetki, poprawy proporcji ciała.

Wskazania:

  • zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała,
  • zaburzenia proporcji ciała np. tzw „bryczesy”

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
  • infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:

Przed operacją należy wykonać komplet badań profilaktycznych, zleconych przez lekarza. Na tydzień przed zabiegiem zalecane jest zaprzestanie palenia papierosów oraz przyjmowania leków na bazie kwasu acetylosalicylowego (np. aspiryna), ponieważ źle wpływają one na krzepliwość krwi.

Po zabiegu:

Na zoperowane miejsce zakłada się specjalną odzież uciskową, która ma za zadanie zmniejszenie obrzęku oraz przyspieszanie obkurczania nadmiaru skóry, powstałego po liposukcji. Ostateczny rezultat liposukcji widoczny jest po około 3 – 4 tygodniach. Ćwiczenia fizyczne można rozpocząć po 2 tygodniach, za to bezpośrednio po zabiegu, gdy tylko pacjent poczuje się dobrze, wskazane są spacery. Zaleca się stosowanie diety białkowej oraz przyjmowanie preparatów żelazowych i witamin.

Ważne informacje w pigułce:

Czas zabiegu:

60-120 min

Wizyty kontrolne:

1 tydzień, 3 miesiąc

Znieczulenie:

sedacja dożylna lub ogólne

Rekonwalescencja:

3 tygodnie

Zakres cenowy:

od 6 000 zł

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, napisz do nas lub zadzwoń: 501-081-018.

  Start typing and press Enter to search