chirurgia plastyczna dr kulicki

Piersi: powiększenie – augmentacja, podniesienie – mastopeksja, pomniejszenie – mammoplastyka

Biust, jako jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości, często bywa powodem kompleksów. Piersi za małe, za duże lub obwisłe mogą skutecznie zaniżyć poczucie własnej wartości niejednej kobiety.

powiększanie piersiJako rozwiązanie tych problemów proponujemy zabieg, podczas którego można powiększyć piersi implantami lub zlikwidować ich asymetrię, powiększając jedną lub pomniejszając drugą pierś. Możliwe jest też poprawienie ich kształtu lub pomniejszenie.

Powiększenie piersi wykonuje się przy pomocy implantów, wprowadzanych pod mięsień lub gruczoł piersiowy przez nacięcie pod piersiami, wokół otoczki lub pod pachą.

Metoda pomniejszenia lub unoszenia piersi dobierana jest indywidualnie w czasie konsultacji z lekarzem.

Wskazania:

  • niezadowolenie pacjentki z powodu zbyt małych lub zbyt dużych piersi,
  • piersi asymetryczne,
  • zmieniony kształt biustu, na przykład po ciąży, karmieniu lub dużej utracie wagi,
  • względy zdrowotne (na przykład zbyt duże piersi znacznie obciążające kręgosłup).

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • duża nadwaga,
  • żylaki,
  • zaburzenia hormonalne,
  • stany zapalne,
  • nie przeprowadza się zabiegów w trakcie menstruacji lub przeziębienia.

Przed zabiegiem:

Podczas dokładnej konsultacji lekarz w porozumieniu z pacjentką dobiera odpowiedni dla niej kształt i rozmiar implantów, które wykorzysta do powiększenia piersi. W przypadku ich pomniejszania lub podnoszenia, również indywidualnie wybierana jest metoda wykonania zabiegu. Przed operacją należy wykonać komplet badań zleconych przez lekarza.

Po zabiegu:

Następnego dnia pacjentka zazwyczaj może wrócić do domu. Okres rekonwalescencji trwa 2 tygodnie. Przez 6 tygodni należy nosić specjalną bieliznę, dobraną przez lekarza. Mogą pojawić się siniaki, obrzęk i ból, wymagający brania leków przeciwbólowych.
Efekty powiększenia widoczne są zaraz po operacji. Po powiększeniu piesi występuje obrzęk, który znika w ciągu kilku-kilkunastu dni. Po zabiegach redukcji i podniesienia piersi ostateczny rezultat widać po kilku tygodniach. Efekt jest trwały, ale karmienia piersią, ciąża czy zmiana wagi mogą mieć wpływ na zmianę wyglądu piersi.

Do pobrania:

Ważne informacje w pigułce:

Czas zabiegu:

1,5 – 3h

Wizyty kontrolne:

tydzień, 3 miesiące

Znieczulenie:

ogólne

Rekonwalescencja:

2 tygodnie. Po 6-ciu tygodniach możliwe uprawianie sportów

Zakres cenowy:

od 20 000 zł

Powiększenie piersi przed i po:

Implanty okrągłe 250 ml

Implanty okrągłe to rodzaj implantów piersiowych stosowanych w chirurgii kosmetycznej. Mają one okrągły kształt i występują w różnych rozmiarach, przy czym implanty okrągłe 250 ml są bardzo często spotykane. Implanty okrągłe mogą pomóc stworzyć pełniejszą, bardziej naturalnie wyglądającą klatkę piersiową i są często stosowane w połączeniu z innymi rodzajami implantów, takimi jak implanty w kształcie łezki. Okrągłe implanty są najbardziej popularnym rodzajem implantów piersi i są dostępne w różnych rozmiarach, od małych do dużych. Implanty występują zarówno w opcji soli fizjologicznej, jak i żelu silikonowego.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, napisz do nas lub zadzwoń: 501-081-018.

  Start typing and press Enter to search