chirurgia plastyczna dr kulicki
medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – skuteczne zabiegi odmładzające

Medycyna estetyczna to dziedzina skoncentrowana na poprawie jakości życia i komfortu psychicznego pacjentów, a także zwiększeniu ich zadowolenia z wyglądu. Jest to możliwe dzięki usunięciu mankamentów urody o różnym podłożu (zmarszczki, wiotkość, przebarwienia itd.). W ramach medycyny estetycznej przeprowadza się zabiegi profilaktyczne (zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry) oraz leczące pierwsze lub zaawansowane zmiany w obrębie twarzy i ciała, powstałe z wiekiem lub na skutek czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Największą popularnością wśród pacjentów w różnym wieku cieszą się zabiegi odmładzające, takie jak toksyna botulinowa (botoks/botox) czy mezoterapia igłowa. Jakich efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu tych dwóch zabiegów z zakresu medycyny estetycznej?

Toksyna botulinowa – najchętniej wybierany zabieg medycyny estetycznej

Zmarszczki to problem, który bardzo często dotyczy młodych osób o silnej mimice twarzy. Na skutek dużej ekspresji wyrażania emocji w okolicy oczu mogą pojawić się kurze łapki, na czole lwia bruzda i zmarszczki poziome, a także fałdy nosowo-wargowe biegnące od płatków nosa do kącików ust. Nieestetyczne odkształcenia na skórze nie tylko mogą dodawać lat, lecz także nadawać twarzy srogi, niezadowolony czy smutny wyraz twarzy. Jednym z najlepszych sposobów na zmarszczki mimiczne jest botoks.

Botoks – na czym polega?

Toksyna botulinowa to skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na aplikacji w mięśnie mimiczne specjalnego preparatu blokującego przepływ sygnałów nerwowych do mięśni. W ten sposób dochodzi do ograniczenia pracy mięśni i rozluźnienia tkanek, a tym samym do wygładzenia zmarszczek, napięcia skóry i odmłodzenia twarzy.

Na botoks mogą zdecydować się zarówno osoby starsze, z widocznymi oznakami starzenia – zmarszczkami i bruzdami, które zdążyły się pogłębić i utrwalić na twarzy, jak i młodzi pacjenci przed 30. rokiem życia z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi. Toksyna botulinowa to również doskonały zabieg profilaktyczny, który zapobiega uwidacznianiu i uwydatnianiu się zmarszczek.

Toksyna botulinowa – korzyści

Główne zalety botoksu to wygładzenie kurzych łapek, zmarszczki palacza, zmarszczek poziomych na czole oraz lwiej zmarszczki. Pierwsze efekty zabiegu odmładzającego z zakresu medycyny estetycznej widać już po zaledwie 3 dniach. Na końcowe rezultaty należy poczekać około 2 tygodni. Efekt końcowy toksyny botulinowej utrzymuje się przez 6 miesięcy.

Medycyna estetyczna – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który poprawia wygląd i kondycję skóry, a także niweluje różnego rodzaju niedoskonałości. Najczęściej przeprowadzany jest w celach odmładzających, ujędrniających i regenerujących w obrębie twarzy i ciała. Na czym polega mezoterapia igłowa? W trakcie terapii za pomocą igły w głąb skóry podawane są substancje aktywne dostosowane do indywidualnych potrzeb i problemu pacjenta. Na wybranym obszarze zabiegowym wykonuje się serię nakłuć. W ten sposób aktywuje się procesy regeneracyjne i biorewitalizację skóry.

Mezoterapia igłowa – efekty zabiegu medycyny estetycznej

Zabieg mezoterapii igłowej wpływa korzystnie na wygląd i stan skóry:

  • redukuje zmarszczki,
  • poprawia elastyczność i jędrność skóry,
  • rozjaśnia przebarwienia,
  • ujednolica koloryt cery,
  • nawilża,
  • odżywia.

Mezoterapia igłowa skierowana jest do pacjentów w różnym wieku, którzy chcą usunąć określone niedoskonałości (zmarszczki, wiotkość), odmłodzić skórę lub zapobiec przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek.

Podsumowanie

Toksyna botulinowa i mezoterapia igłowa to bezpieczne i niezwykle skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. Doskonale redukują zmarszczki, wygładzają skórę, odmładzają i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu. Do tego nie wymagają specjalnego przygotowania i rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może powrócić do codziennych aktywności niemal od razu po zabiegu.

Zobacz

Powiązane wpisy

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to powszechny problem, który dotyczy wielu osób na całym świecie. Jest to schorzenie związane z uciskiem nerwu pośrodkowego, przechodzącego przez nadgarstek w kanale nadgarstka. Ucisk ten prowadzi do bólu, drętwienia, osłabienia i uczucia mrowienia

implanty łydek warszawa

Implanty łydek

Implanty łydek to coraz popularniejsza metoda poprawy wyglądu i proporcji dolnej części nóg, która pozwala na uzyskanie estetycznych i harmonijnych kształtów. Dla wielu osób, szczególnie tych, którzy mają trudności z rozbudową mięśni łydek, mimo regularnych ćwiczeń, ten

liposukcja warszawa

Odsysanie tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt estetyczny, który może oddziaływać negatywnie na samopoczucie, pewność siebie, poczucie atrakcyjności oraz samoocenę. Odkładanie tłuszczu na brzuchu czy innych partiach ciała wpływa również niekorzystnie na zdrowie – przyczynia się do powstawania stanów

plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Jędrny, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety, czasem mimo regularnej aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety, niemożliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego efektu w postaci sprężystej skóry. Jednym z poważnych problemów estetycznych jest fałd brzuszny, czyli rozciągnięta, obwisła

Start typing and press Enter to search