chirurgia plastyczna dr kulicki
liposukcja warszawa

Odsysanie tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt estetyczny, który może oddziaływać negatywnie na samopoczucie, pewność siebie, poczucie atrakcyjności oraz samoocenę. Odkładanie tłuszczu na brzuchu czy innych partiach ciała wpływa również niekorzystnie na zdrowie – przyczynia się do powstawania stanów zapalnych i różnych chorób. Czasem, mimo diety i ćwiczeń nie da się osiągnąć pożądanych rezultatów. Warto zatem zdecydować się na zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Na czym polega odsysanie tkanki tłuszczowej? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do liposukcji? Zapraszamy do lektury!

Odsysanie tłuszczu – na czym polega?

Liposukcja to bardzo skuteczny zabieg redukujący tkankę tłuszczową z brzucha, ud, pośladków czy innej wybranej partii ciała. Polega na oddzieleniu od tkanek tłuszczu, a następnie na jego usunięciu z organizmu. W tym celu stosuje się metalową rurkę (kaniulę), która zasysa tłuszcz. W trakcie jednego zabiegu można usunąć maksymalnie 3-4 litry tłuszczu.

Jakie są efekty liposukcji? Skóra jest napięta, bardziej ujędrniona, a sylwetka wyszczuplona i wymodelowana. Liposukcja brzucha pomaga zlikwidować oporną tkankę tłuszczową oraz zmniejszyć obwód pasa o kilka centymetrów. Liposukcja ud i bioder wyszczupla nogi, napina skórę oraz ją wygładza poprzez zniwelowanie cellulitu. Popularnym zabiegiem jest również liposukcja podbródka, które likwiduje problem obwisłej skóry, poprawia owal twarzy, wysmukla twarz, a także doskonale napina skórę.

Odsysanie tłuszczu – wskazania do zabiegu

Główne wskazania do liposukcji to zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, takich jak twarz, ramiona, brzuch, biodra, uda, pośladki, łydki itd. Zabieg rekomendowany jest w sposób szczególny osobom ze zlokalizowaną miejscowo tkanką tłuszczową, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. Liposukcji mogą poddać się również:

 • kobiety po ciąży,
 • osoby z nadwagą,
 • osoby z dysproporcją sylwetki spowodowaną nierównym rozłożeniem tkanki tłuszczowej.

Liposukcja – jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem odsysania tkanki tłuszczowej, pacjent powinien wykonać określone badania, między innymi morfologię, stężenie cholesterolu, krzepnięcie krwi, glukozę. Na tydzień przed liposukcją zaleca się zrezygnować z palenia papierosów. Pacjent nie może również zażywać leków mogących wpływać na krzepliwość krwi, na przykład aspiryny.

Zabieg odsysania tłuszczu – przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do liposukcji? To przede wszystkim:

 • ciąża,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • infekcja skóry,
 • skazy naczyniowe,
 • cukrzyca,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • żylaki,
 • stany zapalne,
 • choroby serca czy układu krążenia.

Odsysanie tkanki tłuszczowej – podsumowanie

Nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej to problem, który można zlikwidować za pomocą liposukcji. To skuteczny, a zarazem bezpieczny zabieg, który wykonuje się przy pomocy metalowej kaniuli, która zasysa tłuszcz. Dzięki liposukcji można usunąć oporną tkankę tłuszczową z wybranych miejsc na ciele (brzucha, pośladków, ud, łydek, kolan itd.), wymodelować i wyszczuplić sylwetkę, a także nadać ciału właściwe proporcje. To zatem doskonały zabieg dla osób ze zbyt dużą ilością tłuszczu oraz z zaburzeniami proporcji ciała.

Zobacz

Powiązane wpisy

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to powszechny problem, który dotyczy wielu osób na całym świecie. Jest to schorzenie związane z uciskiem nerwu pośrodkowego, przechodzącego przez nadgarstek w kanale nadgarstka. Ucisk ten prowadzi do bólu, drętwienia, osłabienia i uczucia mrowienia

implanty łydek warszawa

Implanty łydek

Implanty łydek to coraz popularniejsza metoda poprawy wyglądu i proporcji dolnej części nóg, która pozwala na uzyskanie estetycznych i harmonijnych kształtów. Dla wielu osób, szczególnie tych, którzy mają trudności z rozbudową mięśni łydek, mimo regularnych ćwiczeń, ten

liposukcja warszawa

Odsysanie tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt estetyczny, który może oddziaływać negatywnie na samopoczucie, pewność siebie, poczucie atrakcyjności oraz samoocenę. Odkładanie tłuszczu na brzuchu czy innych partiach ciała wpływa również niekorzystnie na zdrowie – przyczynia się do powstawania stanów

plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Jędrny, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety, czasem mimo regularnej aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety, niemożliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego efektu w postaci sprężystej skóry. Jednym z poważnych problemów estetycznych jest fałd brzuszny, czyli rozciągnięta, obwisła

Start typing and press Enter to search