chirurgia plastyczna dr kulicki
modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy – przeszczep tkanki tłuszczowej w fałdy nosowo-wargowe

Z wiekiem na twarzy można zauważyć zmarszczki i bruzdy, które następnie utrwalają się i pogłębiają. Już po 20. roku życia organizm zaczyna produkować mniej kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, przez co skóra traci swoją jędrność, napięcie, staje się wiotka, obwisła, a także pojawiają się na niej charakterystyczne nierówności i zagłębienia w okolicach oczu, ust czy nosa. Choć bruzdy na twarzy to oznaka naturalnego procesu starzenia się skóry, na ich pojawienie się, mają również wpływ predyspozycje genetyczne, sucha cera, intensywna mimika twarzy, a także czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, takie jak nadmierny stres, nieodpowiednia dieta, znaczna utrata masy ciała, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Bruzdy na twarzy to defekt kosmetyczny, które bardzo często wpływa negatywnie na samopoczucie, samoocenę, komfort psychiczny, poczucie atrakcyjności czy relacje międzyludzkie. Jednym ze skutecznych sposobów usunięcia bruzdy nosowo-wargowej jest lipofilling. Na czym polega zabieg modelowania twarzy?

Lipofilling – na czym polega?

Lipofilling (inaczej transfer tłuszczowy czy lipotransfer) to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na przeszczepie własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w drugą. Metodę stosuje się nie tylko do modelowania ciała (pośladków czy biustu), lecz także w celu skorygowania defektów estetycznych w obrębie twarzy, takich jak bruzdy nosowo-wargowe.

Zabieg modelowania twarzy rozpoczyna się od konsultacji. Podczas wywiadu, lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta, jego stanem zdrowia, wyklucza również ewentualne przeciwwskazania, takie jak:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • infekcje skórne,
  • cukrzyca,
  • zbyt niska masa ciała,
  • choroby serca, wątroby, nerek,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • skazy naczyniowe.

Na czym dokładnie polega lipofilling twarzy? Najpierw konieczne jest pobranie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała (uda, biodra itd.). Następnie tłuszcz poddaje się odwirowaniu po to, by usunąć obumarłe komórki i wodę. Tkankę wprowadza się w bruzdy nosowo-wargowe za pomocą cienkiej kaniuli. Przeszczep tkanki tłuszczowej jest bezbolesny, ponieważ zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Lipofilling twarzy – zalecenia po zabiegu

Po przeszczepie tkanki tłuszczowej w fałdy nosowo-wargowe, pacjent powinien przez tydzień ograniczyć wysiłek fizyczny, zrezygnować przez kilka dni z gorących kąpieli, unikać przebywania w miejscach o wysokiej temperaturze (na przykład sauna), a także ograniczyć ekspozycję na słońce. Obrzęk w miejscu zabiegowym utrzymuje się przez około 3 dni, następnie znika samoistnie.

Lipofilling twarzy – efekty

Przeszczep tkanki tłuszczowej do fałd nosowo-wargowych sprawia, że twarz wygląda młodziej i zdrowiej. Bruzdy są spłycone i wygładzone, skóra w miejscu zabiegowym nawilżona, napięta, w lepszej kondycji, a twarz wymodelowana. Lipofilling nie tylko wypełnia bruzdy nosowo-wargowe, lecz także łagodzi asymetrię twarzy oraz odtwarza jej kształt.

Podsumowując, zabieg modelowania twarzy to doskonały wybór dla osób, które szukają skutecznej metody odmładzania i zredukowania bruzd nosowo-wargowych. Przeszczep tkanki tłuszczowej to najbardziej naturalny i bezpieczny sposób rewitalizacji skóry, usunięcia problemu wiotkości, spłycenia zmarszczek oraz liftingu twarzy.

Zobacz

Powiązane wpisy

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to powszechny problem, który dotyczy wielu osób na całym świecie. Jest to schorzenie związane z uciskiem nerwu pośrodkowego, przechodzącego przez nadgarstek w kanale nadgarstka. Ucisk ten prowadzi do bólu, drętwienia, osłabienia i uczucia mrowienia

implanty łydek warszawa

Implanty łydek

Implanty łydek to coraz popularniejsza metoda poprawy wyglądu i proporcji dolnej części nóg, która pozwala na uzyskanie estetycznych i harmonijnych kształtów. Dla wielu osób, szczególnie tych, którzy mają trudności z rozbudową mięśni łydek, mimo regularnych ćwiczeń, ten

liposukcja warszawa

Odsysanie tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt estetyczny, który może oddziaływać negatywnie na samopoczucie, pewność siebie, poczucie atrakcyjności oraz samoocenę. Odkładanie tłuszczu na brzuchu czy innych partiach ciała wpływa również niekorzystnie na zdrowie – przyczynia się do powstawania stanów

plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Jędrny, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety, czasem mimo regularnej aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety, niemożliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego efektu w postaci sprężystej skóry. Jednym z poważnych problemów estetycznych jest fałd brzuszny, czyli rozciągnięta, obwisła

Start typing and press Enter to search