chirurgia plastyczna dr kulicki

Modelowanie twarzy – przeszczep tkanki tłuszczowej w fałdy nosowo-wargowe

modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy – przeszczep tkanki tłuszczowej w fałdy nosowo-wargowe

Z wiekiem na twarzy można zauważyć zmarszczki i bruzdy, które następnie utrwalają się i pogłębiają. Już po 20. roku życia organizm zaczyna produkować mniej kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, przez co skóra traci swoją jędrność, napięcie, staje się wiotka, obwisła, a także pojawiają się na niej charakterystyczne nierówności i zagłębienia w okolicach oczu, ust czy nosa. Choć bruzdy na twarzy to oznaka naturalnego procesu starzenia się skóry, na ich pojawienie się, mają również wpływ predyspozycje genetyczne, sucha cera, intensywna mimika twarzy, a także czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, takie jak nadmierny stres, nieodpowiednia dieta, znaczna utrata masy ciała, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Bruzdy na twarzy to defekt kosmetyczny, które bardzo często wpływa negatywnie na samopoczucie, samoocenę, komfort psychiczny, poczucie atrakcyjności czy relacje międzyludzkie. Jednym ze skutecznych sposobów usunięcia bruzdy nosowo-wargowej jest lipofilling. Na czym polega zabieg modelowania twarzy?

Lipofilling – na czym polega?

Lipofilling (inaczej transfer tłuszczowy czy lipotransfer) to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na przeszczepie własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w drugą. Metodę stosuje się nie tylko do modelowania ciała (pośladków czy biustu), lecz także w celu skorygowania defektów estetycznych w obrębie twarzy, takich jak bruzdy nosowo-wargowe.

Zabieg modelowania twarzy rozpoczyna się od konsultacji. Podczas wywiadu, lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta, jego stanem zdrowia, wyklucza również ewentualne przeciwwskazania, takie jak:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • infekcje skórne,
  • cukrzyca,
  • zbyt niska masa ciała,
  • choroby serca, wątroby, nerek,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • skazy naczyniowe.

Na czym dokładnie polega lipofilling twarzy? Najpierw konieczne jest pobranie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała (uda, biodra itd.). Następnie tłuszcz poddaje się odwirowaniu po to, by usunąć obumarłe komórki i wodę. Tkankę wprowadza się w bruzdy nosowo-wargowe za pomocą cienkiej kaniuli. Przeszczep tkanki tłuszczowej jest bezbolesny, ponieważ zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Lipofilling twarzy – zalecenia po zabiegu

Po przeszczepie tkanki tłuszczowej w fałdy nosowo-wargowe, pacjent powinien przez tydzień ograniczyć wysiłek fizyczny, zrezygnować przez kilka dni z gorących kąpieli, unikać przebywania w miejscach o wysokiej temperaturze (na przykład sauna), a także ograniczyć ekspozycję na słońce. Obrzęk w miejscu zabiegowym utrzymuje się przez około 3 dni, następnie znika samoistnie.

Lipofilling twarzy – efekty

Przeszczep tkanki tłuszczowej do fałd nosowo-wargowych sprawia, że twarz wygląda młodziej i zdrowiej. Bruzdy są spłycone i wygładzone, skóra w miejscu zabiegowym nawilżona, napięta, w lepszej kondycji, a twarz wymodelowana. Lipofilling nie tylko wypełnia bruzdy nosowo-wargowe, lecz także łagodzi asymetrię twarzy oraz odtwarza jej kształt.

Podsumowując, zabieg modelowania twarzy to doskonały wybór dla osób, które szukają skutecznej metody odmładzania i zredukowania bruzd nosowo-wargowych. Przeszczep tkanki tłuszczowej to najbardziej naturalny i bezpieczny sposób rewitalizacji skóry, usunięcia problemu wiotkości, spłycenia zmarszczek oraz liftingu twarzy.

Zobacz

Powiązane wpisy

plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych

Wygląd zewnętrzny to nasza wizytówka. To właśnie pierwsze wrażenie ma wpływ na to, w jaki sposób odbiera nas otoczenie. Podczas rozmowy z nowo poznaną osobą zwracamy szczególną uwagę na oczy. Nie bez powodu określane są one zwierciadłem

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – skuteczne zabiegi odmładzające

Medycyna estetyczna to dziedzina skoncentrowana na poprawie jakości życia i komfortu psychicznego pacjentów, a także zwiększeniu ich zadowolenia z wyglądu. Jest to możliwe dzięki usunięciu mankamentów urody o różnym podłożu (zmarszczki, wiotkość, przebarwienia itd.). W ramach medycyny

botoks

Botoks – skuteczny zabieg na zmarszczki

Zmarszczki mimiczne to powszechny problem, który dotyka zarówno dojrzałe osoby, jak i młode o ekspresyjnej mimice twarzy. Główną przyczyną ich powstawania jest intensywna praca mięśni podczas wyrażania emocji, myśli czy postawy wobec innych ludzi. W ciągu dnia

Start typing and press Enter to search