chirurgia plastyczna dr kulicki
chirurgia plastyczna sylwetki

Chirurgia plastyczna sylwetki

Brak poczucia własnej wartości to poważny problem, który oddziałuje negatywnie na różne sfery życia. Ma wpływ na kontakty towarzyskie, zawodowe, a także na relację z partnerem. Jedną z przyczyn niskiej samooceny i braku pewności siebie jest niezadowolenie z własnego wyglądu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet i mężczyzn w różnym wieku decyduje się na skorzystanie z zabiegów chirurgii plastycznej sylwetki. Dzięki temu można skorygować niedoskonałości w obrębie ciała powstałe wskutek postępującego procesu starzenia, przebytej ciąży czy dużej utraty wagi w stosunkowo krótkim czasie. Jakie są najpopularniejsze operacje plastyczne sylwetki?

Korekcja i modelowanie sylwetki – zabiegi chirurgii plastycznej sylwetki

W ramach chirurgii plastycznej ciała, pacjenci mogą się zdecydować na następujące zabiegi:

 1. Plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Nie zawsze dieta i aktywność fizyczna pomagają odzyskać sylwetkę sprzed ciąży czy procesu starzenia się organizmu oraz cieszyć się jędrnym brzuchem. Mimo podejmowania różnego rodzaju nieinwazyjnych działań, niemożliwe jest również zredukowanie nadmiaru skóry, która bardzo często układa się w wyglądające nieestetycznie fałdy. Plastyka brzucha to zabieg chirurgiczny skierowany do osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu oraz borykają się z problemem wiotkiej, wiszącej skóry. Wśród wskazań do operacji plastyki brzucha można także wymienić:

 • przepuklinę brzuszną,
 • rozstęp mięśni prostych brzucha,
 • rozległe blizny.

Plastyka sylwetki polega na usunięciu wystającego fałdu brzusznego i tkanki tłuszczowej. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu do siebie mięśni prostych brzucha. W trakcie operacji brzucha, chirurg wyznacza nowe miejsce na pępek.

 1. Liposukcja

Pacjenci, którzy nie są w stanie uzyskać satysfakcjonujących efektów poprzez odchudzanie, mogą zdecydować się na odsysanie tkanki tłuszczowej. Liposukcja to zabieg plastyczny, który polega na skorygowaniu mankamentów sylwetki. W trakcie operacji z wybranych miejsc na ciele (takich jak brzuch, pośladki, biodra, uda, podbródek) równomiernie usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej przy pomocy metalowej rurki (kaniuli). Liposukcja to świetny zabieg modelujący sylwetkę oraz usuwający oporny tłuszcz. Na ostateczne rezultaty operacji należy poczekać około 3-4 tygodni.

 1. Implanty łydek

Łydki to część ciała, którą nie zawsze da się wyrzeźbić ćwiczeniami. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest zabieg wszczepienia implantów. Stosowane w trakcie operacji chirurgicznej wkładki są wypełnione specjalnym żelem silikonowym, doskonale zastępującym tkanki miękkie. Podczas zabiegu, lekarz wykonuje nacięcie powyżej dołu kolanowego, przez które umieszcza implanty w wybranym miejscu. Wskazania do operacji plastycznej łydek to:

 • asymetryczne łydki,
 • zbyt szczupłe łydki w porównaniu do ud.
 1. Chirurgia piersi

W ramach chirurgii piersi pacjentki mogą się zdecydować na:

 • powiększenie piersi (augmentacja),

 • podniesienie piersi (mastopeksja),

 • pomniejszenie piersi (mammoplastyka).

Zabiegi skierowane są dla kobiet niezadowolonych z rozmiaru biustu, z asymetrycznymi piersiami oraz zmienionym kształtem biustu np. po ciąży. Wskazaniem do operacji mogą być również względy zdrowotne.

Podsumowanie

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej sylwetki przeznaczone są dla pacjentów, którzy mimo treningów i stosowanej diety nie są w stanie uzyskać zamierzonych rezultatów. Operacje plastyczne wykonywane przez wykwalifikowanego, doświadczonego lekarza pozwalają pozbyć się różnych defektów ciała, zwiększają poczucie atrakcyjności oraz pewność siebie.

Zobacz

Powiązane wpisy

korekta odstających uszu warszawa

Korekcja odstających uszu

Odstające uszy to mankament urody spowodowany nietypową budową małżowiny usznej. Problem bardzo często jest źródłem kompleksów, poczucia braku akceptacji, niskiej samooceny, obniżonej wiary w siebie, a także powodem wstydu. Skuteczną metodą korekty uszu jest otoplastyka. To operacja

korekcja nosa warszawa

Korekcja nosa – na czym polega?

To jak wyglądamy ma ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Brak satysfakcji z wyglądu zewnętrznego oddziałuje niekorzystnie na psychikę, samoocenę, pewność siebie czy kontakty międzyludzkie. Defektem estetycznym wywołującym uczucie dyskomfortu są zmarszczki, wiotka skóra,

plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych

Wygląd zewnętrzny to nasza wizytówka. To właśnie pierwsze wrażenie ma wpływ na to, w jaki sposób odbiera nas otoczenie. Podczas rozmowy z nowo poznaną osobą zwracamy szczególną uwagę na oczy. Nie bez powodu określane są one zwierciadłem

Start typing and press Enter to search