chirurgia plastyczna dr kulicki
Chirurgia plastyczna twarzy

Chirurgia plastyczna twarzy

Wygląd zewnętrzny stanowi naszą wizytówkę. Ma zatem bezpośredni wpływ na pierwsze wrażenie i postrzeganie przez innych ludzi. Wszelkie mankamenty urody mogą oddziaływać negatywnie na zdrowie psychiczne i emocjonalne – powodują utratę pewności siebie, obniżają samoocenę, a także zakłócają życie osobiste i zawodowe. Niezależnie od tego czy kompleksem pacjenta jest wiotka skóra, niewłaściwe proporcje twarzy czy głębokie zmarszczki, można temu zaradzić, korzystając z zabiegów chirurgii plastycznej. Na jakie terapie można się zdecydować?


Chirurgia plastyczna – lifting twarzy

Lifting twarzy to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających z zakresu chirurgii plastycznej. W trakcie operacji lekarz redukuje tkanki znajdujące się w środkowej i dolnej części twarzy oraz szyi, a następnie naciąga skórę i unosi ku górze. Dodatkowo wykonywane są nacięcia za uchem czy na skroni (w mało widocznych miejscach) po to, by nieznacznie przesunąć powięź otulającą mięśnie oraz napinającą poszczególne części twarzy. W ten sposób niweluje się zmarszczki i bruzdy, poprawia sprężystość skóry oraz owal twarzy. Efekty zabiegu liftingującego i odmładzającego są naturalne i trwałe.


Lipofilling, czyli modelowanie twarzy

Po 25. roku życia obniża się ilość kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, co sprzyja pojawianiu się, a następnie stopniowemu utrwalaniu i pogłębianiu zmarszczek mimicznych. Lipofilling to skuteczny sposób redukcji bruzd nosowo-wargowych. Metoda polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej w pionowy fałd skóry biegnący od linii nosa do kącika ust. Dzięki przeniesieniu własnego tłuszczu (pobranego z konkretnej partii ciała) wraz z komórkami macierzystymi, lipofilling uznawany jest za najbardziej naturalny i bezpieczny zabieg modelujący twarz.


Plastyka powiek górnych – blefaroplastyka

Jednym z objawów naturalnego procesu starzenia się, jest luźna skóra na powiekach. Najskuteczniejszym sposobem odmłodzenia twarzy i spojrzenia jest blefaroplastyka. Operacja powiek polega na wykonaniu nacięć w miejscach niewidocznych przy otwartym oku oraz usunięciu fragmentów skóry wraz z tkanką tłuszczową. Plastyka powiek górnych wykonywana jest nie tylko ze względów estetycznych, lecz także w celu poprawienia widzenia.


Rhinoplastyka, czyli korekcja nosa

Kształt nosa jest bardzo częstym powodem kompleksów i nieakceptacji swojego wyglądu. Wśród wskazań do zabiegu rhinoplastyki można wymienić zarówno względy zdrowotne (kłopoty z oddychaniem, niedrożność nosa), jak i estetyczne. W trakcie operacji lekarz formuje pożądany kształt nosa. W zależności od potrzeb, może go:

  • skrócić,
  • wyprostować,
  • zmniejszyć,
  • skorygować czubek,
  • usunąć garbek,
  • zmniejszyć nozdrza,
  • wyprostować przegrody.

Korekcja odstających uszu – otoplastyka

Operacja odstających uszu polega na nacięciach za małżowiną, a następnie wymodelowaniu chrząstki w pożądany sposób. Na koniec zakładane są specjalne szwy kształtujące. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 12. roku życia. Otoplastyka przeprowadzana u młodszych pacjentów to mniejsze ryzyko wystąpienia dolegliwości pooperacyjnych.


Botoks (toksyna botulinowa)

Zmarszczki to nie tylko efekt starzenia się skóry, lecz także ekspresyjnej mimiki twarzy. Aby zredukować nieestetyczne zagłębienia, warto skorzystać z zabiegu odmładzającego, czyli botoksu. Toksyna botulinowa to bezpieczny preparat, który przyczynia się do tymczasowego zablokowania przesyłania impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. W ten sposób dochodzi do rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek na czole, wokół oczu i ust.

Zobacz

Powiązane wpisy

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to powszechny problem, który dotyczy wielu osób na całym świecie. Jest to schorzenie związane z uciskiem nerwu pośrodkowego, przechodzącego przez nadgarstek w kanale nadgarstka. Ucisk ten prowadzi do bólu, drętwienia, osłabienia i uczucia mrowienia

implanty łydek warszawa

Implanty łydek

Implanty łydek to coraz popularniejsza metoda poprawy wyglądu i proporcji dolnej części nóg, która pozwala na uzyskanie estetycznych i harmonijnych kształtów. Dla wielu osób, szczególnie tych, którzy mają trudności z rozbudową mięśni łydek, mimo regularnych ćwiczeń, ten

liposukcja warszawa

Odsysanie tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt estetyczny, który może oddziaływać negatywnie na samopoczucie, pewność siebie, poczucie atrakcyjności oraz samoocenę. Odkładanie tłuszczu na brzuchu czy innych partiach ciała wpływa również niekorzystnie na zdrowie – przyczynia się do powstawania stanów

plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Jędrny, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety, czasem mimo regularnej aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety, niemożliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego efektu w postaci sprężystej skóry. Jednym z poważnych problemów estetycznych jest fałd brzuszny, czyli rozciągnięta, obwisła

Start typing and press Enter to search