chirurgia plastyczna dr kulicki
Chirurgia plastyczna twarzy

Chirurgia plastyczna twarzy

Wygląd zewnętrzny stanowi naszą wizytówkę. Ma zatem bezpośredni wpływ na pierwsze wrażenie i postrzeganie przez innych ludzi. Wszelkie mankamenty urody mogą oddziaływać negatywnie na zdrowie psychiczne i emocjonalne – powodują utratę pewności siebie, obniżają samoocenę, a także zakłócają życie osobiste i zawodowe. Niezależnie od tego czy kompleksem pacjenta jest wiotka skóra, niewłaściwe proporcje twarzy czy głębokie zmarszczki, można temu zaradzić, korzystając z zabiegów chirurgii plastycznej. Na jakie terapie można się zdecydować?


Chirurgia plastyczna – lifting twarzy

Lifting twarzy to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających z zakresu chirurgii plastycznej. W trakcie operacji lekarz redukuje tkanki znajdujące się w środkowej i dolnej części twarzy oraz szyi, a następnie naciąga skórę i unosi ku górze. Dodatkowo wykonywane są nacięcia za uchem czy na skroni (w mało widocznych miejscach) po to, by nieznacznie przesunąć powięź otulającą mięśnie oraz napinającą poszczególne części twarzy. W ten sposób niweluje się zmarszczki i bruzdy, poprawia sprężystość skóry oraz owal twarzy. Efekty zabiegu liftingującego i odmładzającego są naturalne i trwałe.


Lipofilling, czyli modelowanie twarzy

Po 25. roku życia obniża się ilość kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, co sprzyja pojawianiu się, a następnie stopniowemu utrwalaniu i pogłębianiu zmarszczek mimicznych. Lipofilling to skuteczny sposób redukcji bruzd nosowo-wargowych. Metoda polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej w pionowy fałd skóry biegnący od linii nosa do kącika ust. Dzięki przeniesieniu własnego tłuszczu (pobranego z konkretnej partii ciała) wraz z komórkami macierzystymi, lipofilling uznawany jest za najbardziej naturalny i bezpieczny zabieg modelujący twarz.


Plastyka powiek górnych – blefaroplastyka

Jednym z objawów naturalnego procesu starzenia się, jest luźna skóra na powiekach. Najskuteczniejszym sposobem odmłodzenia twarzy i spojrzenia jest blefaroplastyka. Operacja powiek polega na wykonaniu nacięć w miejscach niewidocznych przy otwartym oku oraz usunięciu fragmentów skóry wraz z tkanką tłuszczową. Plastyka powiek górnych wykonywana jest nie tylko ze względów estetycznych, lecz także w celu poprawienia widzenia.


Rhinoplastyka, czyli korekcja nosa

Kształt nosa jest bardzo częstym powodem kompleksów i nieakceptacji swojego wyglądu. Wśród wskazań do zabiegu rhinoplastyki można wymienić zarówno względy zdrowotne (kłopoty z oddychaniem, niedrożność nosa), jak i estetyczne. W trakcie operacji lekarz formuje pożądany kształt nosa. W zależności od potrzeb, może go:

  • skrócić,
  • wyprostować,
  • zmniejszyć,
  • skorygować czubek,
  • usunąć garbek,
  • zmniejszyć nozdrza,
  • wyprostować przegrody.

Korekcja odstających uszu – otoplastyka

Operacja odstających uszu polega na nacięciach za małżowiną, a następnie wymodelowaniu chrząstki w pożądany sposób. Na koniec zakładane są specjalne szwy kształtujące. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 12. roku życia. Otoplastyka przeprowadzana u młodszych pacjentów to mniejsze ryzyko wystąpienia dolegliwości pooperacyjnych.


Botoks (toksyna botulinowa)

Zmarszczki to nie tylko efekt starzenia się skóry, lecz także ekspresyjnej mimiki twarzy. Aby zredukować nieestetyczne zagłębienia, warto skorzystać z zabiegu odmładzającego, czyli botoksu. Toksyna botulinowa to bezpieczny preparat, który przyczynia się do tymczasowego zablokowania przesyłania impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. W ten sposób dochodzi do rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek na czole, wokół oczu i ust.

Zobacz

Powiązane wpisy

chirurgia plastyczna sylwetki

Chirurgia plastyczna sylwetki

Brak poczucia własnej wartości to poważny problem, który oddziałuje negatywnie na różne sfery życia. Ma wpływ na kontakty towarzyskie, zawodowe, a także na relację z partnerem. Jedną z przyczyn niskiej samooceny i braku pewności siebie jest niezadowolenie

Chirurgia plastyczna twarzy

Chirurgia plastyczna twarzy

Wygląd zewnętrzny stanowi naszą wizytówkę. Ma zatem bezpośredni wpływ na pierwsze wrażenie i postrzeganie przez innych ludzi. Wszelkie mankamenty urody mogą oddziaływać negatywnie na zdrowie psychiczne i emocjonalne – powodują utratę pewności siebie, obniżają samoocenę, a także

Start typing and press Enter to search